Nejčastější dotazy (FAQ)

Jaká omezení mají prodloužené vlasy, kolik práce a péče navíc?

Nejsou žádná nebo jen minimální omezení. Prodloužené vlasy při běžném nošení vůbec nevnímáte jako něco "cizího". O prodloužené vlasy se staráte tak, jak byste se správně měla starat o své vlasy (kvalitní přípravky k mytí, výživa, česání...). Kvalitní prodloužené vlasy se jen umyjí kvalitním šamponem a maskou, která se nedává na spoje a nechají buď přirozeně uschnout či vysuší fénem a jsou perfektní samy o sobě. Můžete nosit jakékoliv účesy, spoje nejsou vidět (vyčesaný culík, cop, drdol). Neomezuje vás to v žádných aktivitách (sport, sauna, voda..).

Jaká je minimální délka mých vlasů pro prodlužování?

Nejkratší možné vlasy pro prodloužení jsou přibližně v délce 10 cm. Kratší vlasy by nebyly vhodné z důvodu toho, že by spoje nebylo možné překrýt vrchními vlasy.

Je možné prodloužit i velmi jemné vlasy?

Ano, metoda Bond hair system je velmi vhodná pro jemné vlasy, protože jednotlivé prameny jsou velmi tenké a spoje jsou minimálně viditelné (spoj je velikosti 3x1 mm)

Jak pečovat o prodloužené vlasy?

Péče není náročnější než správná péče o jakékoliv neprosloužené vlasy....
  • Vlasy si omývejte vždy v záklonu, a nikdy ne horkou, ale vlažnou vodou.
  • Používejte vhodný šampon, kondicionér a masku na prodloužené vlasy.
  • Nečešte si mokré vlasy – začněte od konečků a pomalu postupujte ke kořínkům.
  • K rozčesávání prodloužených vlasů jsou vhodnější speciální kartáče, ale nejsou podmínkou.
  • Při sušení vlasů fénem, žehlení či kulmování nepoužívejte vysoké teploty – zkuste vyfoukání studeným vzduchem.
  • Je fajn pravidelně doplňovat vitamíny pro růst a zdraví vlasů.

Jsou vidět spoje?

Spoje jsou u metody Bond hair system velmi malé - mikro spoje - 1x3 mm. Spoje jsou vidět minimálně. Při běžném nošení vidět vůbec nejsou, když si vlasy rozhrnete a někdo vám bude ve vlasech pátrat, tak je samozřejmě uvidí. 

Jak to je s vlasy na prodlužování? Kde je koupím? Jak je vyberu?

Vlasy k prodloužení vám rádi obstaráme, pracujeme se středoevropskými vlasy vysoké kvality. Domluvíme se, jaké vlasy byste si představovala (délka, barva, struktura, cena) a my vám je na míru připravíme  (dobarvíme, dotónujeme, uděláme ombré nebo melíry, dle vašeho přání a připravíme pro aplikaci). Samozřejmě můžete mít i vlasy, které jste si obstarala sama, my je jen připravíme na aplikaci.

Kolik stojí vlasy na prodlužování?

Vlasy, které upravíme dle vašich představ (dobarvíme, dotónujeme, uděláme ombré nebo melíry) včetně přípravy jednotlivých pramenů pro aplikaci se cenově pohybují 8 000 Kč - 12 000 Kč. Při speciálním přání (dětské vlasy nebo délky nad 55 cm) se cena o něco navýší. Pracujeme se středoevropskými vlasy vysoké kvality.

Jak dlouho mi ty vlasy vydrží než se zničí?

Středoevropské vlasy vydrží tak dlouho, jak dobře se bude klientka o ně starat. My doporučujeme vlasy obměnit po cca 2 - 3 letech (8 - 12 posunutí), kdy už vypadají nezdravě, jsou suché apod. Ale samozřejmě je to individuální a záleží na zvážení klientky. 

Jak dlouho trvá proces prodlužování vlasů?

U nás strávíte při prodlužování 2 - 4 hodiny, podle toho, kolik pramenů vám budeme aplikovat. 

Jak často je potřeba u této metody vlasy posunout?

Posunutí je po dvou až třech měsících, podle toho, jak vám rychle vlasy rostou.

Co proslouženým vlasům nejvíce škodí?

Stejně jako vlastním vlasům chemické úpravy a žehlení. A především nevhodné zástřihy kadeřníků. Vlasy z jednoho copu se na hlavě tak přirozeně vyskládají, že není nutné je speciálně zastřihávat ani při posouvání a vypadají úplně nejpřirozeněji a při posouvání znovu padnou bez dalšího prostříhávání.

Poškodí prodlužování vlasů moje vlasy?

Při metodě Bond hair system se nepoužívá žádná chemie a lepidla, takže nehrozí poškození vašich vlasů chemickými vlivy. Ani při sundávání vlasů se chemie nepoužívá, takže i tento proces je bez následků. Nicméně je nutné si uvědomit, že upevnění prodlužovacího pramene na váš pramen vlasů přinese vašim vlasům mírnou zátěž, ale je to opravdu minimální zátěž. Zátěž je závislá na délce pramene, tloušťce pramene a kvalitě vlasů, máte-li obavy, můžeme se na začátku domluvit, že prameny připravíme velmi tenké a jejich počet bude omezen a délka nebude závratná, tato kombinace vám zaručí, že vaše vlasy nebudou zatěžovány. 

Jak si správně umýt prodloužené vlasy?

Před mytím vlasy pečlivě rozčešte kartáčem. Mytí provádějte vždy jen s hlavou zakloněnou dozadu. Ideálně šampon předem smíchejte s vodou a teprve potom ho naneste na hlavu a jemnou masáží hlavy vlasy umyjte. V oblasti spojů provádějte mytí vlasů opatrně. Intenzívní masáž spojů může mít za následek jejich porušení a může způsobit zauzlení vlasů. Opláchněte šampon a naneste kondicionér nebo balzám a to vždy až od spojů dolů, nenanášejte přes spoje. Nechte pár minut působit, dobře opláchněte vlažnou vodou a přebytečnou vodu z vlasů vymačkejte. Oplachování provádějte důkladně. Ručníkem obtočeným kolem hlavy jemně vysušte přebytečnou vodu. Všechny výše uvedené kroky – mytí šamponem, aplikace kondicionéru a vysušování ručníkem – provádějte šetrně bez drhnutí pokožky vlasů. Mokré vlasy nepročesávejte. Běžně umývejte vlasy dle potřeby, někdo musí umýt vlasy každý druhý den, někdo jednou týdně....

Jak si správně vysušit prodloužené vlasy?

Vlasy po umytí vyždímejte v ručníku, ale netřete je o ručník opakovaně. Mokré vlasy nepročesávejte, česáním mokrých vlasů je poškodíte. Nejdříve prosušte spoje, potom pokračujte po délce vlasů směrem ke konečkům. Fénování provádějte chladným vzduchem, který uzavře kutikuly a zajistí vlasům hebkost. Česat začněte vlasy až budou plně suché.

Jak spát s prodlouženými vlasy?

Dříve než se uložíte ke spánku je vhodné vlasy pečlivě rozčesat a následně stáhnout do drdolu, stočit nebo zaplést do copu a zajistit gumičkou, nejlépe látkovou. Zabráníte tak vytrhání spojům zauzlení pramenů během spánku. Nikdy nespěte s mokrými nebo vlhkými vlasy.